Plaské kulturní léto

20. 08. 2022 / V3Ska, Rambanbám

V3Ska
Devíti členná hudební skupina, která pochází ze Stoda u Plzně, vznikla v roce 2002 a hraje převážně styl SKA doplněný prvky reggae a punku. V roce 2007 kapela vydala své první album „UŽ BYLO NAČASE“, které následovalo v listopadu 2010 CD s názvem „CIRKUS V3SKA“ a v září 2014 třetí album „MODERNÍ DĚS“. Nejnovějším počinem je EP "15", které vyšlo v létě 2018 k příležitosti 15 let existence souboru. Svojí hudbou chce v prvé řadě bavit, a proto jsou její koncerty nabity energií a mají bezprostřední atmosféru.

Podivuhodná historie hudební společnosti Rambanbám
Albert Rambanbám (rodným jménem Husnedl, později odmítal jméno svého otce nadále používat) se narodil roku 1979 v Klatovech. Vychováván byl v podstatě jenom svojí matkou, neboť otec měl nemalé problémy s alkoholem a kriminální činností (zejména rvačky a podvodný obchod s dobytkem), což mělo za následek jeho uvěznění na šest let nepodmíněně. Ve svých osmi letech pomáhal Albert svému dědečkovi česat hrušky, přičemž spadl ze stromu a velmi nešťastně si poranil nohu; od té doby se musí při chůzi opírat o hůl. Vzhledem k otcovu uvěznění zůstal chlapec jedináčkem a často měl doma dlouhou chvíli, neboť vesnička Střelské Hoštice, ve které vyrůstal, nebyla z nejpočetnějších, a neměl v ní tedy příliš mnoho kamarádů.

Velmi mu však učaroval svět hudby, a protože poměrně dobře zpíval a vlastní pílí se naučil hrát na housle, rozhodl se pro studium na Konzervatoři v Bechyni. Při studiu si přivydělával jako pomocník topiče a po úspěšném absolvování školy se s našetřeným obnosem vydal do Prahy, kde začal studovat HAMU. Albertovo působení zde však nemělo dlouhého trvání, neboť po večerech navštěvoval rozličné hudební kluby a na učení tedy nezbývalo mnoho času. Po ukončení studia se rozhodl, že se bude živit jako harfista. Bohužel si však brzy uvědomil, že tento hudební nástroj nevlastní a ani na něj neumí hrát, a musel tedy od tohoto nápadu upustit.

Další zastávkou na jeho životní pouti se stalo město Plzeň, kam se mezitím přestěhovala jeho matka, a Albert se rozhodl podpořit ji finančně i psychicky. Začal pracovat v základní umělecké škole a vedl poměrně spokojený život, i zde však po večerech navštěvoval hudební kluby a učaroval mu především energický styl ska; postupně v něm začala klíčit myšlenka, že by sám rád jednou soubor podobného zaměření založil. Tou dobou už měl řadu přátel a známých, neboť se stal velmi oblíbeným a díky svému zevnějšku i snadno zapamatovatelným (Albert rád vyrážel do společnosti s cylindrem, ve fraku a s pečlivě vycíděnými botkami).

Díky tomu netrvalo dlouho a seznámil se s několika mladíky z malé obce Chlumčany na jihu Plzeňska, se kterými roku 2011 založil hudební společnost Rambanbám. Rozhodl se s kapelou sám veřejně nevystupovat a věnuje se tedy převážně manažerské, skladatelské a jiné podřadné práci.

Vstupenky
Předprodej na Šeříkovka ticket

Zpět do základní nabídky