kultuirni dum serikova

26. 03. 2022 / Umbrtka + support Mallephyr

Detail akce
Datum konání: 26.03. 2022
Start: 20:00
Místo konání: Šeříkovka Plzeň

Vstupenky
Cena v předprodeji: do konce roku 450,- od 1.1.2022 490,-
Předprodej je Šeříkovka ticket

Cena na místě: 550,-

Vážené dámy, vážení pánové, vážení dělníci, úderníci, strojvedoucí, pracanti ve špíně i jiní, Umbrtka nekoncertuje. Výjimečná situace zpochybňující tento fakt však občas může nastat. Tato doba nyní přichází v Plzni na Slovanech po takřka dvouletých odkladech z důvodu koronaběsnění. Opět budete v očekávání koncertu dáveni tunami prachmatické propagandy. Rok 2022 je významným datem, neboť sám pán Umbrtka oslaví své 62 narozeniny.

Projekt Umbrtka byl založen v roce 2000 pány Morbivodem a Strastinenem jako hudební a myšlenková oslava boha a specifického vnímání industriální estetiky města. Fascinace atmosférou železnice, kovodělné výroby a starých dělnických jídelen přinesla s dvěma desítkami dlouhohrajících alb umělecký proud zvaný prachmatismus. Tvorba Umbrtky se stala populární zčásti na black metalové scéně, především však oslovuje zaměstnance drah, soustružníky a karuseláře. Kromě nejznámějších skladeb jako Umbrtkovo nádraží nebo Salám dobyvatel zazní také vysněné Vnitřní vlaky a Nocovat v bagru.

Koncert otevře black-deathová skupina Mallephyr. Jejich skladatelská a instrumentální zručnost strhává početnou posluchačskou základnu počínaje rokem 2014. Skrze jejich desky "Assailing the Holy" a "Womb of Worms" si právem vydobyli značný věhlas. Nyní pracují již na třetím brutálním albu.

serikovka dlouhy

Šeříkovka

Šeříkovka, Šeříková 2428/13, Plzeň
Velký sál nabízí prostory pro pořádání kulturních akcí, jako jsou koncerty, plesy, maturitní plesy, taneční akce, divadelní představení. Je vhodný také pro přednášky, školení, besedy, schůze a podobně. Prostory lze využít i pro akce sportovního charakteru, výstavy či nejrůznější prezentace. Samozřejmostí je audiovizuální technika pro nejnáročnější požadavky, od mluveného slova až po velký koncert nebo ples, včetně profesionálního ozvučení a nasvícení.

V létě roku 2015 došlo k zásadní rekonstrukci velkého sálu. Díky stavebním úpravám se navýšila kapacita a podařilo se zajistit i příjemné propojení Velkého sálu s předsálím.

Pekař - Ty ano

TRAUTENBERK - Pan Pilous

Program měsíce

Z důvodu nařízení nouzového stavu naší dosavadní vlády jsme nuceni všechny nastávající akce přesunout na příští rok 2022. Postupně budeme zveřejňovat nové datumy všech přeložených akcí. Předprodané lístky zůstávají v platnosti.