24.02. 2024 / CRADLE OF FILTH

Britští vampýři CRADLE OF FILTH v Plzni a doma v Brně!

Na plzeňskou Šeříkovku a do ‚domácího‘ prostředí Flédy se vrací gotičtí extrémisté CRADLE OF FILTH s hostem WEDNESDAY 13, kteří odhalí své kořeny ve speciálním setu věnovaném předchozí kapele Murderdolls spoluzaloženou i Joey Jordisonem.
Průkopníci ze Suffolku jsou už víc než 30 let mistři dramatického metalu. A budou-li CRADLE OF FILTH točit stále takové desky, jakou je ta z roku 2021, již třináctý zápis v jejich bohaté diskografii „Existence is Futile“, jejich ‚existence není marná‘ a právem to brněnsko-anglickou formaci dosazuje mezi nejzásadnější kapely tvrdého žánru.
Samozřejmě, CRADLE OF FILTH svůj sound definovali již před třiceti lety, takže přijít s něčím novým je neobyčejně těžké, ale na posledních třech albech, a novince především, je vše podáno s takovou grácií a lehkostí, že vás vzpomínky zvedají ze židle a připomínají časy, kdy tento žánr CRADLE OF FILTH v 90. letech definovali.
„Existence is Futile“ po kompoziční stránce přináší komplexní, proměnlivé, atmosferické, ale dynamické skladby plné dramatických změn, chytlavých melodií, brutálních rytmů a Daniho nenapodobitelného zpěvu. CRADLE OF FILTH jsou extrémní gothic-metalový blockbuster, v němž mísí temnou romantiku, dramatický akčňák a vášnivý horor.
CRADLE OF FILTH jsou jen jedni a současná sestava téhle legendy potvrzuje slova o bájném Fénixovi.
WEDNESDAY 13 milují horory, špinavý rock'n'roll, ale i načančaný glam. Je to jako když sešijete Frankensteina z Alice Coopera, Billyho Idola, Danziga, Motorhead, Roba Zombieho, střihorukého Edwarda a Freddieho Kruegera. Děsivá krvavá pohádka plná monster, smrduté hlíny, bahna a slizu. Bizarní, děsivá a zábavná.
Někdo by vyjmenoval žánry jako horror punk, heavy, gothic, glam, hard rock a snad i cosi jako vliv moderního core, my to zjednodušíme: záhrobní rokec. Plný nočních běsů, sériových vrahů a s pořádným nadhledem.
Ale všechno nějak začalo a u W13 to byli MURDERDOLLS, které s frontmanem kapely Joe Nothingem zakládal bývalý bubeník SlipKnot Joey Jordison. A právě MURDERDOLLS na aktuálním turné WEDNESDAY 13 věnují svůj set!
V roli předklapely se představí industrialně ladění alternativci SICK N' BEAUTIFUL s divokou frontwomankou Gretou.

Detail akce
Datum konání: 24.02. 2024
Místo konání: Šeříkovka Plzeň
Začátek: 18:30 hod

Vstupenky
Cena v předprodeji: 750,-

Předprodej na
Šeříkovka ticket

 

serikovka protheus

Šeříkovka

Šeříkovka, Šeříková 2428/13, Plzeň
Velký sál nabízí prostory pro pořádání kulturních akcí, jako jsou koncerty, plesy, maturitní plesy, taneční akce, divadelní představení. Je vhodný také pro přednášky, školení, besedy, schůze a podobně. Prostory lze využít i pro akce sportovního charakteru, výstavy či nejrůznější prezentace. Samozřejmostí je audiovizuální technika pro nejnáročnější požadavky, od mluveného slova až po velký koncert nebo ples, včetně profesionálního ozvučení a nasvícení.

V létě roku 2015 došlo k zásadní rekonstrukci velkého sálu. Díky stavebním úpravám se navýšila kapacita a podařilo se zajistit i příjemné propojení Velkého sálu s předsálím.

Coda - Napůl

Harlej - Svatební košile

Program měsíce - PROSINEC 2023

02.12. 2023 / Creedence Clearwater Revived /UK/
09.12. 2023 / Coda + Whitasnake revival s Radkem Zíkou
16.12. 2023 / Arakain
22.12. 2023 / Harlej
25.12. 2023 / Kečup
29.12. 2023 / Krucipüsk + Kurtizány z 25. Avenue
31.12. 2023 / Brutus