kultuirni dum serikova

01. 02. 2019 / RockOpera Praha – Vymítač + Interitus

Soubor RockOpera Praha vyjíždí do Plzně, aby představil svou nejnovější rockovou operu Vymítač na prknech KD Šeříková – tak jako na divadle. Dílo je jednou z hudebně nejtvrdších her, které má soubor v repertoáru, a zároveň jeho první hrou s hororovým námětem. Spojení metalu, vlivů vážné hudby a hororového příběhu zaručuje, že se budeme krásně bát. Přidanou hodnotou je prostor pro diváky na stání jako při rockovém koncertě, nikoli na sezení jako v divadle. Své emoce tak můžete v každé chvíli prožívat naplno celým tělem.

Detail akce
Datum konání: 01. 02. 2019
Vstup od: 19:00
Start: 20:00
Místo konání: KD Šeříková
Organizátor: 2P Production, s.r.o.

Vstupenky
Cena v předprodeji: 490,- 
TICKETSTREAM
PLZEŇSKÁ VSTUPENKA
COOL TICKET 

Cena na místě: 590,-

Děj Vymítače je inspirován pověstí o kostele sv. Máří Magdalény ve Velharticích a přilehlém hřbitově. Zde se prý jeden voják chtěl pomstít milé zemřelého kamaráda. Na tom staví náš příběh. Dívka stále oplakávala svého drahého, a jeho kamaráda, který se jí nabízel, odmítala. Voják tedy ze zlosti uspořádal keltský pohanský rituál, kterým ze záhrobí vyvolal ducha onoho mrtvého a nechal s pomocí temných sil děvče posednout. Bude tedy potřeba Vymítače!
Vymítač je hvězdné obsazeným dílem. Hlavní roli ztvární Kamil Střihavka, v dalších rolích se objeví Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další. Vymítač nabídne i pozoruhodnou vizuální podívanou – velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show včetně tance u tyče v podání Jany Kadeřávkové a mistryně světa v pole disciplínách Alexandry Kalousové. Režíruje Irina Andrejeva, mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta.
Skladatel Milan Steigerwald se nechal pro psaní Vymítače inspirovat koncertem Ozzyho Osbourna, který měl intro v podobě části skladby Carla Orffa Carmina Burana. Toto dílo vážné hudby je ve skutečnosti úpravou středověkých písní pro sborové pěvecké podání. To přimělo Steigerwalda zkomponovat operu, ve které se bude střídat sbor se sólovými metalovými pěveckými technikami – growlingem a screamováním.

Divadelně-metalový program podpoří Interitus. Symfometalová kapela z Plzně vystoupí v KD Šeříková v domácím prostředí. Během 25 let své existence zažila úspěchy jako vystoupení na festivalech Masters of Rock či Noc plná hvězd. Jako předkapela si zahráli s takovými hvězdami jako UDO, Helloween, Rage, Axxis, Pro-Pain, Korpiklaani, z českých interpretů Arakain a Krucipüsk. Kapela má neobyčejné nástrojové obsazení: kromě těch běžných (kytara, baskytara, bicí) také ty méně časté v metalových kapelách – housle, viola, flétna. Kapela využívá mužský i ženský vokál. I to z nich dělá jedinečné hudební těleso, které rozhodně stojí za poslech.

Program měsíce - ŘÍJEN 2021

03.10. 2021 / Mirai
08. 10. 2021 / ABBA STARS
09. 10. 2021 / Rangers - Plavci
15. 10. 2021 - Cocotte minute + Gaia Mesiah
22. 10. 2021 / Extra Band Revival & Radek Zíka
23. 10. 2021 / Doga + DeBill
30. 10. 2021 / Pokáč