kultuirni dum serikova

17. 03. 2019 / Michal Pavlíček Trio

Michal Pavlíček naváže zkraje roku 2019 na úspěšné podzimní turné Pošli to tam ke stejnojmennému novému albu. Jarní část turné zahrne i zastávku v KD Šeříková v Plzni. Přijďte si poslechnout nejlepšího českého rockového kytaristu současnosti a jeho novou i starší tvorbu.

Detail akce
Datum konání: 17. 03. 2019
Vstup od: 18:00
Start: 19:00
Místo konání: KD Šeříková
Organizátor: 2P Production, s.r.o.

Vstupenky
Cena v předprodeji: 300,- 350,- 
TICKETSTREAM
PLZEŇSKÁ VSTUPENKA
COOL TICKET 

Cena na místě: 350,- 450,-

Řekne-li se jméno Michala Pavlíčka, každý ví, že můžeme očekávat vysokou uměleckou kvalitu a zároveň skladby, které si získaly přízeň širší veřejnosti. Zkušený kytarista a skladatel je po nedávných oslavách šedesátých narozenin stále na vrcholu své kariéry a neopouštějí ho tvůrčí síly. Do KD Šeříková přijíždí jako sólový umělec v doprovodu tria hudebníků. Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy.
Na albu se pěvecky či autorsky podíleli např. Richard Müller, Monika Načeva, Jan Sahara Hedl, Michal Horáček, ale také noví mladí umělci jako zpěvačka Milly Honsová. Ta bude zároveň i hostem tohoto turné.
Koncertní program bude různorodý, tak jako nové album samo. Zatímco Dunění je masivní kytarový pochod se skandovacím rapem na text Jáchyma Topola, který vyvolává temnou atmosféru sklepů, tak Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu je zhudebněná báseň Michala Horáčka – akustická balada, křehký duet Richarda Müllera a Svetlany Rymarenko se snovou náladou. Zběsilá kytarová jízda v písni Pošli to tam s mistrovskými bicími Miloše Meiera je zase zdánlivě na jiném břehu nežli Odcházení. Původně filmovou hudbu, kterou Pavlíček složil pro film V. Havla, pro album otextoval Vlasta Třešňák, který ji také spolu s Monikou Načevou nazpíval. Vedle nových písní zazní také známé Pavlíčkovy skladby, které nacházejí velkou příznivou odezvu u publika.
Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor i kytarista se podílel na albech mnoha umělců (Jana Koubková, Zuzana Michnová, Monika Načeva, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Richard Müller...) Je autorem mnoha známých skladeb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Zubatá, Ó hory...) Složil hudbu k 16 celovečerním filmům i k televizním seriálům a inscenacím. Napsal čtyři muzikály (Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi). V minulých letech také vedl úspěšný cyklus ze studia Na Kloboučku, kde se potkávali vynikající umělci zejména z oblasti rockové hudby.

Program měsíce - ŘÍJEN 2021

03.10. 2021 / Mirai
08. 10. 2021 / ABBA STARS
09. 10. 2021 / Rangers - Plavci
15. 10. 2021 - Cocotte minute + Gaia Mesiah
22. 10. 2021 / Extra Band Revival & Radek Zíka
23. 10. 2021 / Doga + DeBill
30. 10. 2021 / Pokáč