20.10.2023 / M.T.O. UNIVERSAL

Malý Taneční Orchestr patří již více než třicet let k našim předním hudebním tělesům – a pouze jeho diskriminace v období komunistické hrůzovlády způsobila, že se na výsluní popularity vyhřívali Hybš,Vlach nebo Kmoch. Zloba, závišť, zášť + strach a svár = důvody, proč brány vytoužených Bratislavských Lyr a Děčínských kotev zůstávaly pro MTO uzamčené. Soubor se proto uchýlil do poloilegality, kde si své oficiální zneuznání kompenzoval kopírováním svých úspěšnějších kolegů: jak orchestrů a skupin (např. Katapult), tak jednotlivých superhvězd televizní obrazovky (Pavel Liška, Hanička Zagorová, Drupi, Dušan Grůň, Karel Hála atd., atd.).

K největším českým stálicím přidal MTO do repertoáru ještě pecky od takových velikánů jako byli Elvis Presley, Tom Jones nebo Frank Sinatra. Ale doba zmaru je pryč, už v říjnu budete mít v Šeříkovce možnost i vy protančit střevíce na více než čtyřhodinovém koncertu, kde zazní výběr skladeb z naší poválečné historie s důrazem na 70. a 80. léta. Za nástroji a mikrofony se Vám představí přední pražští umělci: výtvarníci Zdeněk Lhotský, František Skála, Aleš Najbrt, virtuosi Jiří Podzimek, Roman Fojtíček a Luděk Polifka, herečky Lenka Vychodilová, Jana Hanáková a taky Tomáš Hanák. Kdo netančí, není Čech!!!

Detail akce
Datum konání: 20.10. 2023 
Místo konání: Šeříkovka Plzeň
Začátek: 19:00 hod

Vstupenky
Jednotné vstupné: 390,-

Předprodej na
Šeříkovka ticket

serikovka protheus

Šeříkovka

Šeříkovka, Šeříková 2428/13, Plzeň
Velký sál nabízí prostory pro pořádání kulturních akcí, jako jsou koncerty, plesy, maturitní plesy, taneční akce, divadelní představení. Je vhodný také pro přednášky, školení, besedy, schůze a podobně. Prostory lze využít i pro akce sportovního charakteru, výstavy či nejrůznější prezentace. Samozřejmostí je audiovizuální technika pro nejnáročnější požadavky, od mluveného slova až po velký koncert nebo ples, včetně profesionálního ozvučení a nasvícení.

V létě roku 2015 došlo k zásadní rekonstrukci velkého sálu. Díky stavebním úpravám se navýšila kapacita a podařilo se zajistit i příjemné propojení Velkého sálu s předsálím.

Děda Mládek Illegal Band - Rychlík jede do Prahy

Pražský výběr - Zubatá

Program měsíce - ZÁŘÍ 2023

15.09. 2023 / HONZA NEDVĚD ml. Příbuzní
30.09. 2023 / Debustrol, Fata Morgana + host Nothinglefttosay