26. - 29.06. 2024 / Basinfirefest

Aktuální sestava:
ATREYU, BATTLE BEAST, BLIND GUARDIAN, BRAND OF SACRIFICE, CRADLE OF FILTH, CROWBAR, DANGERFACE, DESTRUCTION, FEAR FACTORY, FLESHGOD APOCALYPSE, GUTALAX, HALOCENE, HULDER, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, NANOWAR OF STEEL, PANZERFAUST, ROTTING CHRIST, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGELS

Nově oznámené kapely: ATREYU, CROWBAR, DANGERFACE, NANOWAR OF STEEL

Text k nově oznámeným kapelám: 
Line-up festivalu Basinfire se rozrůstá! Dorazí CROWBAR, ikona těžkotonážního sludge a hardcore-punku z New Orleans, kalifornští ATREYU je doplní svým post-hardcorem a DANGERFACE bude reprezentovat divoký norský hardcorový punk-rock. Svůj parodický happy heavy metal předvedou italští NANOWAR OF STEEL. 

Hudební pestrost Basinfiru rozšiřuje CROWBAR se svým sludge, doom a hardcorem. Někdy se dočtete o doomcoru, a to sedí. Od debutu "Obedience Thru Suffering" (1991) po poslední nahrávku "Zero and Below" (2022) vytrvale dokazují, že neochvějně patří mezi sludgemetalovou šlechtu. Doplní je také ATREYU, svému hardcoru dodávají výrazný metalcorový nádech, ke kterému se posouvají i díky současným post-hardcore a alternativním prvkům. Donedávna poslední položkou na kontě kapely bylo výtečné album "Baptize" (2021), aktuálně ho nahradila novinka "The Beautiful Dark of Life".

O vážně myšlenou parodii se pak postarají NANOWAR OF STEEL, kteří vydali své páté studiové album "Dislike To False Metal". Album představuje nekonvenční styl kapely, v němž se mísí humor s působivým muzikantstvím a kreativní textařinou. Na Basin také vždy patřil punk-rock, a letos se o něj postarají Norové DANGERFACE. Jsou hluční a charismatičtí a jejich modus operandi jsou punk-rockové riffy jako břitva, zabalené do bujarého hardcorového švihu. 

serikovka protheus

Šeříkovka

Šeříkovka, Šeříková 2428/13, Plzeň
Velký sál nabízí prostory pro pořádání kulturních akcí, jako jsou koncerty, plesy, maturitní plesy, taneční akce, divadelní představení. Je vhodný také pro přednášky, školení, besedy, schůze a podobně. Prostory lze využít i pro akce sportovního charakteru, výstavy či nejrůznější prezentace. Samozřejmostí je audiovizuální technika pro nejnáročnější požadavky, od mluveného slova až po velký koncert nebo ples, včetně profesionálního ozvučení a nasvícení.

V létě roku 2015 došlo k zásadní rekonstrukci velkého sálu. Díky stavebním úpravám se navýšila kapacita a podařilo se zajistit i příjemné propojení Velkého sálu s předsálím.

DOGA - Route 66

TRAUTENBERK tanzmetal - JeBál

Program měsíce - KVĚTEN 2024

04.05. 2024 / Honza Nedvěd ml. Příbuzní
31.05. 2024 / Štístko a Poupěnka